Ölümsüzlük Mantarı - Kırmızı Reishi from Reishi on Vimeo.


Güçlü Bağışıklık Sistemi/ ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI
Yükleyen saglikveyasamdergisi. - Dünyadan haber videoları
Kırmızı Reishi Mantarı Nedir ?
Mucize mantar . Ganoderma Lucidum , Lingzhi ya da Reishi !
( Medical Science Haziran 2007 )
          Sanırım bir çoğunuzun bu bitki hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur  ama çok daha fazlamızın ondan pek  haberi yok. Ayrıca ne kadar bilsek de onun tıbbi tedavi alanında bize daha neler kazandıracağını  henüz tam olarak  keşfetmiş değiliz
         Ganoderma Fungi – Reishi ailesine ait Polyporacea grubuna ait bir bir mantar türüdür. Bu gruba dahil olan tipte ki mantarların özelliği kabuklarının yüzyıllardan beri Uzakdoğu ülkelerinde özellikle Çin , Japonya ve Korede tedavi maksatlı olarak kullanılmış olmasıdır.
       Ganoderma Lucidum ( Lingzhi ) bunların içinde özel bir yer tutar çünkü o “her derde deva “ bir bitki olarak konumlandırılmıştır. HIV, kanser, düşük tansiyon, yüksek tansiyon, diabet, romatizma, kalp problemleri, felç, ülser, astım, yorgunluk, hepatit A – B – C, uykusuzluk, kısırlık, sedef hastalığı, kabakulak, epilepsi, alkolizm  ve liste uzadıça uzuyor… Lingzhi sözü Çincede  “Ruhani Güç Bitkisi“  ve ayrıca  “Ölümsüzlük Mantarı“ olarak da tanımlanmıştır.
         Ganoderma Lucidum kanserle tedavide etkilidir çünkü vücudu toksinlerden arındırır ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Karaciğer detoksifikasyonunu geliştirir böylelikle karaciğer fonksiyonunu arttırırak  karaciğer hücrelerinin yeniden yapılanmasını tetikler. Bu özelliği ile karaciğer kanserine yakalanmış olanlar için son derece önemli bir bitkisel destektir.

   Ganoderma Lucidum’daki anti kanser ajanları  Polysaccharid‘ler ve Germanium dur. Ganoderma’nın Polysaccharid fraksiyonu geniş olarak anti tümor tesirinden sorumludur. Yapılan araştırmalarda Ganodermanın bitkisel destek olarak kullanıldığında;

a) Kemoterapi ve radyoterapi sonrasında oluşan yan etkileri asgari düzeye indirdiği,

b) Tümörlü organın hayatta kalma süresini uzattığı ve başka organlara sıçrama olasılığını azalttığı,

c) Yaşam kalitesini geliştirdiği,

d) Vakanın kendini tekrarlamasını engellediği ortaya çıkmıştır .   Ganoderma Lucidum, kemoterapi veya radyoterapi sonrasında oluşan yan etkiler olan saç dökülmesi, iştah kaybı, yorgunluk, kemik iliği supresyonu ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırır.
Ganoderma Lucidum’un ana niteliği kanser ile savaştır .

* Bağışıklığın arttırılmasına ve endocrine sistemin düzenlenmesine yardım eder. Tümorleri engeller, zararlı serbest radikallerin oluşumunu elimine eder.

* Kanserli hücrelerin DNA sentezini bozar, tümörlü hücrelerin terminal enzim aktivitesini yok eder, T ve B  lymphocyt‘lerindeki  macrophage’ı düzenler ve arttırır böylelikle kanser hücrelerinin yayılmasını kontrol altında tutar .

* Toksinleri azaltır ve kemoterapi / radyoterapi sonucu ortaya çıkan ağrıları yatıştırır.

* Karaciğer detoksifikasyonunu arttırır ve böylelikle karaciğer fonksiyonunu geliştirerek karaciğerde yeni hücre üretimini tetikler.

* Kanser sebebi ile oluşan iştahsızlığı düzeltir.

* Son aşamadaki kanser hastalarında duyulan ağrının tedavi edilmesinde kullanılır.

* Özellikle böbrek rahatsızlıklarında verimlidir.

* Bitkisel tedavide 2000 yıldan uzun süredir (birçok kaynağa göre 4000)  Japon ve Çin tıbbında kullanılan, bitkisel bir ürün olup, inanılmaz yararları bulunmaktadır. İmparatorluklar zamanında sadece İmparatorların  ve yakınlarının kullanabildiği bir bitki idi.
   Bilinen en eski ve en değerli bitkidir. Uzak doğuda bulunan bitki sağlığı ile ilgili Shen Nuing Ben Caojin yazıtlarında bir numaralı bitki olarak listede yer alır.

* Doğal ortamda çok nadir bulunan Reishi ( Ganoderma lucidum) ile ilgili çalışmalar, son otuz yılda inanılmaz hız kazanmış. Uzun araştırmalar sonucu üretim teknikleri geliştirilmiş ve ilaç endüstrisinin hizmetine sunulmuştur.
    
    1- Toksik etkisi olmadan günlük olarak sürekli alınabilen ve kesinlikle yan etkisi olmayan bir bitkidir.

    2- Günlük alındığı takdirde, vücut fonksiyonlarını normale çevirir ve tüm organların çalışma fonksiyonlarını düzeltir.

   3- Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, düzgün çalışmasını sağlar.

   

                Reishi Mantarı ( Ganoderma lucidum) ileri ülkelerde solunum yolları problemlerinin çözücüsü olarak tanınmaktadır. Çünkü kronik bronşitten şikâyeti olan, 2000 Çinli hasta üzerinde yapılan ve “Herbs for health Jan-Feb 97” dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre iki hafta süreyle Ganaoderma lucidium  çayı içen bu hastaların %60–90’ nın kendilerini daha iyi hissettikleri ve iştahlarının arttığı bulunmuştur.

         2000 yılı aşkın süreden beri  Çin ve Japon halklarının sağlıklı yaşam ve uzun ömür için kullandığı Reishi mantarı, özellikle karaciğer bozuklukları, artrit ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklar için tercih edilmiştir. Günümüzde insanlarla yapılan araştırmalarda da Reishi’nin antiallerjik, antiemflamatuar, antiviral, anti bakteriyel ve özellikle antioksidant  (yaşlanmayı geciktirici ) özellik taşıyan bileşikler içerdiği  bulunmuştur. İn vitro testlerle kanser tümörlerine karşı Ganoderma lucidum bileşenlerinin etkili olduğu gösterilmekle kalmayıp Reishi den izole edilen ve Ling zhi -8 adı verilen bir proteinin transplant reddini engellediği de gösterilmiştir.

         Reishi metabolik ve psişik yorgunlukları (kendini hasta hissetme veya mutsuzluk gibi)  yaşam sevincine ve sağlıklı bir psikolojiye dönüştürmede  büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Herkes (Hemofili şikâyetleri olanlar hariç) günlük 1–2 gr lık dozlar halinde Reishi kullanarak çay hazırlayabilir. Bağışıklığını güçlendirme, fiziksel canlılığını koruma ve geliştirme ve her türlü asabi yorgunluktan korunabilme yönünde kendine yüksek düzeyde yardımcı olabilir.


Kaynak : www.healthcastle.com/herb_mushroom_reishi.shtml
Sık Sorulan Sorular ;

Reishi Mantarını nasıl kullanabilirim?
Neden özellikle Kırmızı Reishi?
Reishi mantarının yan etkileri var mı?
Reishi mantarını herkes kullanabilir mi?
kırmızıReishi mantarı çayını hazırlanmasında dikkat edilecek noktalar nelerdir?
Reishi mantarını  diğer ilaçlarımla birlikte kullanılabilir miyim?
Kırmızı Reishi mantarı neden özel olarak üretiliyor, doğadan toplanan mantarların kalitesini  yakalamak mümkün oluyor mu?
Reishi Nedir?

Reishi Hakkında
Reishi Mantarının Tarihçesi
Yapısında Bulunan Aktif Maddeler
Reishi Çayı
Nasıl Satın Alabilirsiniz?
Anasayfa     |     Kırmızı Reishi Nedir     |     Faydaları     |     Basında Reishi     |     Kullanım     |    İletişim

KırmızıReishi ürünlerimiz ilaç değildir. Türkiye’de  özel koşullarda yetiştirilen kırmızı reishi mantarından üretilmiştir,
hiçbir katkı maddesi içermez.

Sitemizde yer alan bilgiler yapılan bilimsel araştırmalar ve literatüre dayanmaktadır.
Dikkat : Bu sitedeki bilgiler yabancı araştırma,yazılar ve basından derlenmiştir.Doktor veya eczacı tavsiyesi yerine geçmez.Kırmızı Reishi gıda takviyesidir.

Zirve100 Toplist