Ölümsüzlük Mantarı - Kırmızı Reishi from Reishi on Vimeo.


Güçlü Bağışıklık Sistemi/ ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI
Yükleyen saglikveyasamdergisi. - Dünyadan haber videoları
Kırmızı Reishi Mantarı Nedir ?
Sık Sorulan Sorular ;

Reishi Mantarını nasıl kullanabilirim?
Neden özellikle Kırmızı Reishi?
Reishi mantarının yan etkileri var mı?
Reishi mantarını herkes kullanabilir mi?
kırmızıReishi mantarı çayını hazırlanmasında dikkat edilecek noktalar nelerdir?
Reishi mantarını  diğer ilaçlarımla birlikte kullanılabilir miyim?
Kırmızı Reishi mantarı neden özel olarak üretiliyor, doğadan toplanan mantarların kalitesini  yakalamak mümkün oluyor mu?
Reishi Nedir?

Reishi Hakkında
Reishi Mantarının Tarihçesi
Yapısında Bulunan Aktif Maddeler
Reishi Çayı
Nasıl Satın Alabilirsiniz?
Anasayfa     |     Kırmızı Reishi Nedir     |     Faydaları     |     Basında Reishi     |     Kullanım     |    İletişim

KırmızıReishi ürünlerimiz ilaç değildir. Türkiye’de  özel koşullarda yetiştirilen kırmızı reishi mantarından üretilmiştir,
hiçbir katkı maddesi içermez.

Sitemizde yer alan bilgiler yapılan bilimsel araştırmalar ve literatüre dayanmaktadır.
Dikkat : Bu sitedeki bilgiler yabancı araştırma,yazılar ve basından derlenmiştir.Doktor veya eczacı tavsiyesi yerine geçmez.Kırmızı Reishi gıda takviyesidir.

Zirve100 Toplist
ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI
KIRMIZI REISHI MANTARI
KIRMIZI REISHI MANTARI ÇAYI
Reishi Nedir? Latincede Ganoderma Lucidium, Japoncada Reishi Amerika da Mushroom of Immortality olarak bilinen bu mantara uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenin kaynağı olarak bitkilerin kraliçesi ünvanı verilmiştir. Eskiden bu mantarın suyunun Çin’de sadece hanedan mensuplarının kullanılmasına izin verildiği ile ilgili söylentiler vardır.
Batıda altmışlı yılardan sonra tanınmaya başladı. Japonyada bir araştırmacının yıllar süren çalışmalarından sonra bu mantarın kültürünü üretmeyi başarmasıyla reishi mantarına olan ilgi giderek artmıştır.

Reishi mantarında bulunan Polysakkaridler hücrelerin kendini hızlı bir biçimde yenilemesini sağlar ve de bağışıklık sistemini uyarır.

Yapılan araştırmalarda reishinin iki tip bağışıklık hücresinin aktivitesini artırabildiği görülmüştür.

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda reishide tümörlerin büyümesini inhibe edici maddelerin olduğu tespit edilmiştir.

Kansere yönelik japon sağlık bakanlığı tarafından bir ilaç olarak kabul görmüştür.

Karaciğer için koruyucu özellikte olduğu ve kullanımının karaciğer hücrelerinin hayati fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayıcı nitelikte olduğu belirtiliyor.

Tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürücü etkinliktedir.

Çin’de yapılan bir çalışmada astımlı kişiler için rahatlatıcı etkiler taşığı tespit edilmiştir.

Reishi mantarı hem hastalıklarda yararlı etkilere sahip olduğu gibi aynı zamanda sağlıklı bir insanın kullanması halinde de sağlığın korunmasını sağlayıcı etkilere sahiptir.

İşlemden geçmemiş reishinin kilosu 2 bin dolar civarında.

Tablet şeklinde satıldığı gibi çay olarak da tüketime sunuluyor. Ancak dikkat edilmesi gereken konu her doğal ya da bitkisel ürün kullanımında olduğu gibi burada da kullanılan ürünün gerçek olduğundan emin olmaktır. Yapılan bazı denetimlerde bitkisel ürünlerin bir kısmının sahte ya da yetersiz olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmek gerekir.

Herhangi bir sağlık sorunu olmayanlar için kullanım miktarı 1-2 gram, bir sağlık sorunu olanlarınsa günde 5 gram civarında tüketimi öneriliyor. Mantar dilimler halinde kesildikten sonra kaynatılılır. 2 gram mantar bir litre suya atılır. Su kaynamaya başladıktan sonra altı kısılır. Hafifçe kaynatıldıktan sonra metal süzgeç kullanmaksızın süzülür. Kaynatma işleminin cam bir kapta yapılması gerekiyor zira mantarda bulunan Germanyum metale yapışarak niteliğini kaybediyor.

Reishi mantarı üretimi ülkemizde de yapılmaktadır. Prof.Dr. Ömer Çolak mantarı Türkiye’ de yetiştirmiş ve de mantar hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştur. Ancak mantar hakkında olumsuz görüş bildiren doktorlarda bulunuyor. Bu yüzden herhangi bir hastalığı olanların doktor gözetiminde kullanması daha doğru olur.

Doktor izni olmadıkça hamile, emziren ve de çocuklara verilmemelidir.