Ölümsüzlük Mantarı - Kırmızı Reishi from Reishi on Vimeo.


Güçlü Bağışıklık Sistemi/ ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI
Yükleyen saglikveyasamdergisi. - Dünyadan haber videoları
Kırmızı Reishi Faydaları ?
  • Prostat kanserinde kırmızı reishi kullanımı

    Prostat kanseri erkek üreme organlarından görülen maling yani kötü huylu değişime verilen isimdir. Erkeklerde en sık görülen hastalıkların başından gelen Prostat kanseri, genellikle 50 ve üstü yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Fakat nadirde olsa genç hastalarda da görülen bir kanser çeşididir.
Dünya üzerinde yaşayan her 5 erkekten birinin prostat kanserine yakalanmış olması bu kanser çeşidinin erkekler arasında korkulu rüya haline gelmesine neden olmuştur. Ülkemiz üzerinde de prostat kanseri erkekler arasında en sık görülen kanser çeşididir.


  • Kırmızı Reishi ile Sedef Hastalığının tedavisi

    Yunanca kaşınmak anlamına gelen psoriasis halk arasında sedef hastalığı olarak bilinmektedir. Sedef hastalığının oluşma nedeni tam olarak bilinmemektedir fakat bazı  tıp otoriteleri hastalığın sebebi olarak kandaki beyaz hücrelerin yokluğunu, mineral eksikliğini ve bir çok hastalığın başlıca etmeni olan stresi  göstermektedir. Sedef hastalığının kesin tedavi yöntemi günümüze kadar bulunamadığından  kalıcı bir hastalıktır diyebiliriz. Hastalığın giderilmesi amacıyla kullanılan bazı losyon ve kremler tedavi anlamında yarar sağlamadığı gibi yan etkileri sebebiyle olumsuz sonuçlar bile doğurabilmektedir.  Psoriasis yani sedef hastalığında üzerinde  sedefimsi beyaz pullar bulunan yaralar dizlerde dirseklerde ve kafa derisinde oluşmaktadır, deri kaşıntı vasıtasıyla dökülmektedir.Bazen ırsi yani ailesel özellik gösterebilmektedir fakat kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir.Hastalığın belirtileri bazen o kadar zayıftır ki,kişi sedef hastası olduğunun farkına bile varmayabilir.
   
  • Kırmızı Reishi ve Diabet

Diyabet bir metabolizma hastalığıdır. Başta karbonhidratlar olmak üzere  yağ ve protein mekanizmasını ilgilendiren bir hastalıktır.Bu hastalığın belirtisi kan şekerinin sürekli yüksek olmasıdır.Tıp dilindeki adı Diabetus Mellitu’dur. Çevresel ve kalıtımsal etmenler barındıran bir hastalıktır. Hastalıktaki metabolik bozukluk kan yoluyla taşınan şekerin hücre içine girememesidir.Diyabet insülin hormonun yetersizliğine bağlı olarak ilerleyen bir hastalıktır.


  • Kırmızı Reishi ve Hipertansiyon

Uzakdoğuda ün kazanarak önce Avrupa ardından da ülkemize kadar ulaşan Kırmızı Reishi’nin tansiyon üzerindeki etkileri hakkında biraz durmak istiyorum. İnsan vücuduna yararları konusunda yapılan araştırmalarda bir nevi mucize olarak nitelendirilen ürün hipertansiyon hastaları içinde bir umut kapısı oluyor.

İsterseniz öncelikle size Hipertansiyon hakkında bir miktar bilgi vereyim. Çünkü Mucize Mantar Kırmızı Reishi’nin hipertansiyon üzerine etkilerinden bahsederken Hipertansiyon hakkında bazı genel bilgilere ihtiyaç duyacağız. Anlattıklarımızın havada kalmaması için bu bilgileri vermek durumundayım.


  • Kırmızı Reishi ve Güzellik


Güzel görünmek gerek erkekler gerekse kadınlar için oldukça önemlidir. İnsanların dışarıdan ilk bakışta dikkatini çeken cilt güzelliğidir. Cilt, deri dediğimiz üstü ölü ancak alt kısımları canlı hücrelerden oluşan hücre topluluğudur. Bu hücreler birleşerek dokuları oluşturur. Bu dokularda birbilerine yine hücrelerin bir araya gelmesiyle

  • Reishi ve Solunum yolu hastalıkları


Kırmızı Reishi mantarı, astım ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarından şikayetçi olan kişiler için yararlıdır.

Akciğer ve solunum yollarını iyileştirici ve öksürüğü giderici bir etkisi bulunmaktadır.

Christopher Hobbs tarafından yayınlanan “Bitkisel Sağlık” dergisinin Ocak/Şubat 1997 sayısında yer alan bir makalede, yapılan araştırmaya katılan çoğu kronik bronşitten muzdarip olan hastaların iki hafta düzenli kullanım sonucu %60 – %90 arası daha iyi hissettiği vurgulanmıştır

2000 yıl içinde Çin ve Japonya’da karaciğer bozuklukları, hipertansiyon ve romatizma için reishi kullanıldı.
Sık Sorulan Sorular ;

Reishi Mantarını nasıl kullanabilirim?
Neden özellikle Kırmızı Reishi?
Reishi mantarının yan etkileri var mı?
Reishi mantarını herkes kullanabilir mi?
kırmızıReishi mantarı çayını hazırlanmasında dikkat edilecek noktalar nelerdir?
Reishi mantarını  diğer ilaçlarımla birlikte kullanılabilir miyim?
Kırmızı Reishi mantarı neden özel olarak üretiliyor, doğadan toplanan mantarların kalitesini  yakalamak mümkün oluyor mu?
Reishi Nedir?

Reishi Hakkında
Reishi Mantarının Tarihçesi
Yapısında Bulunan Aktif Maddeler
Reishi Çayı
Nasıl Satın Alabilirsiniz?
Anasayfa     |     Kırmızı Reishi Nedir     |     Faydaları     |     Basında Reishi     |     Kullanım     |    İletişim

KırmızıReishi ürünlerimiz ilaç değildir. Türkiye’de  özel koşullarda yetiştirilen kırmızı reishi mantarından üretilmiştir,
hiçbir katkı maddesi içermez.

Sitemizde yer alan bilgiler yapılan bilimsel araştırmalar ve literatüre dayanmaktadır.
Dikkat : Bu sitedeki bilgiler yabancı araştırma,yazılar ve basından derlenmiştir.Doktor veya eczacı tavsiyesi yerine geçmez.Kırmızı Reishi gıda takviyesidir.

Zirve100 Toplist